https://ipc2u.pl/news/shares/ipc2u-przedstawia-jak-uniknac-krytycznych-problemow-z-gateway-iot/
11:14 30.11.2020
. .
Upoważnienie
Zaloguj Się:
Hasło:


Rejestracja
Forgot your password?
e-Mail::
Forgot your password?
.
.
Koszyk
Cena na żądanie
Discount -
Razem:

IPC2U przedstawia: jak uniknąć krytycznych problemów z Gateway IoT

Urządzenie IoT Gateway jest wymagane do połączenia wszystkich urządzeń i sprzętu IoT, takich jak systemy i czujniki, z chmurą. To systematyczne połączenie zapewnia zlokalizowane rozwiązanie do przechowywania i przetwarzania. Ponadto istnieje możliwość automatycznego sterowania tymi urządzeniami obliczeniowymi na podstawie np. Danych z czujników.

Problem: urządzenia IoT-Gateway są niestety wielokrotnie narażone na zakłócenia.

Zasadniczo bramy IoT nie są wyposażone w funkcje przełączania awaryjnego. Jeśli więc ponowne uruchomienie, awaria lub aktualizacja systemu spowoduje problem, dane na urządzeniu zostaną usunięte. Dane te są następnie ponownie przekazywane do alternatywnych ścieżek sieciowych. Takie awarie zwiększają koszty transmisji, a także ogólnie opóźnienia w sieci.

Rozwiązanie: nasz partner NEXCOM rozwiązał ten problem, wykorzystując mechanizm Bypass w IoT Gateway.

Bypass mechanism in IoT gateway smaller.png

Rozwiązanien: mechanizm Bypass w IoT Gateway

IoT-Gateway sprawdza ruch podczas normalnej pracy systemu. Stan Bypass jest w trybie normalnym. Jeśli bramka ulegnie teraz awarii z powodu ponownego uruchomienia lub wyłączenia, to Bypass można przełączyć na tryb przerwania lub tryb Bypass.

Działa to, ponieważ mechanizm Bypass jest oparty na oprogramowaniu nadzorującym. Po uruchomieniu i bootowaniu systemu, watchdog jest wyzwalany w sposób ciągły, utrzymując bypass w normalnym trybie. Jednak w przypadku awarii systemu, watchdog nie otrzymuje więcej sygnałów wyzwalających, a przekaźnik Bypass automatycznie przełącza się w tryb Bypass lub rozłączenia.

Zaleta: sterownik mechanizmu Bypass oferuje o wiele więcej funkcji

Sterowanie Bypass jest ściśle powiązane ze stanem systemu. Z tego powodu NEXCOM opracował sterownik dla Linuksa, który obsługuje wszystkie wersje od 2.6 do 5.x. Zapewnia również interfejs sterowania. Sterownik ten może zatem dostarczać bogactwo informacji ze wszystkich urządzeń Bypass NEXCOM. W tym:

  • nazwy modeli
  • odpowiedni, aktualny stan
  • oraz składowe karty sieciowe

Oczywiście obsługuje również przełączanie aktualnych stanów Bypass i konfigurację ustawień watchdoga. Ponadto w sterowniku zintegrowana jest również ochrona stanu zasilania.

Wniosek: koszty transmisji sieciowej i opóźnienia są drastycznie zoptymalizowane

System Bypass NEXCOM poprawia skuteczność i wydajność. Jeśli urządzenia Gateway IoT nie miały wcześniej funkcji przełączania awaryjnego, nasz partner rozwiązał ten problem za pomocą inteligentnego systemu. Interfejsy sterownika są niezwykle przyjazne dla użytkownika, a konfiguracje adaptacyjne dla czterech różnych trybów mogą spełniać różne przypadki użycia. Urządzenia Bypass NEXCOM mogą łatwo zarządzać zarówno aplikacjami, jak i kodami systemowymi. Sterownika Bypass można również używać z różnymi kontrolerami Ethernet.

Ten Gateway IoT z mechanizmem Bypass należy do najlepszych na świecie.

https://ipc2u.pl/news/shares/ipc2u-przedstawia-jak-uniknac-krytycznych-problemow-z-gateway-iot/
11:14 30.11.2020