https://ipc2u.pl/articles/knowledge-base/nexcom-vehicle-solutions-x-google-coral-doswiadczenie-i-wydajnosc/
15:15 27.01.2021
. .
Upoważnienie
Zaloguj Się:
Hasło:


Rejestracja
Forgot your password?
e-Mail::
Forgot your password?
.
.
Koszyk
Cena na żądanie
Discount -
Razem:

NEXCOM Vehicle Solutions x Google Coral – doświadczenie i wydajność

04aca607ce353510a1e197be07ac517f.png

Nasz partner NEXCOM wprowadził serię rozwiązań telematycznych Google Coral AI Edge w połączeniu z akceleratorem Edge TPU. Ale co to oznacza dla Ciebie?

Współpraca pomiędzy NEXCOM i Google stworzyła ekosystem AI all-in-one, który obsługuje przypadki wielokrotnego użytku w budynkach publicznych i transporcie. Obejmują one monitorowanie stanu i rozpoznawanie obiektów. Coral umożliwia bezpieczne, szybkie i sprawne wykonywanie wnioskowania na krawędzi. W ten sposób aktywnie unika się intensywnych kosztów i czasu związanych z przesyłaniem danych do scentralizowanej chmury. Obecnie dzięki Coralowi udoskonalono następujące rozwiązania:

Akcelerator Coral Edge: mały, ale o dużej mocy!

Akcelerator ASIC Edge AI firmy Google, który został zintegrowany z wybranymi rozwiązaniami NEXCOM, jest niewielki. Niemniej jednak, udaje mu się radzić sobie z głębokimi sieciami neuronowymi i dużymi ilościami danych. Jego kompaktowa forma Mini PCIe czyni go idealnym rozwiązaniem:

  • oszczędność miejsca
  • efektywny energetycznie
  • bardziej opłacalne (w bezpośrednim porównaniu z innymi konkurentami)

Dla integratorów systemów i programistów, którzy już pracują z innymi usługami Google Cloud, ta płynna i kompleksowa integracja infrastruktury powinna być przyjemna.

Jednostki TPU Google Coral korzystają również z zastrzeżonego open source'owego frameworka TensorFlow, który umożliwia naukę maszynową. Dzięki temu istniejące i nowe modele mogą być przygotowane do użycia z rozwiązaniami telematycznymi Google Coral AI Edge. Ponieważ framework jest używany lokalnie na platformie, stać:

  • krótsze czasy ładowania
  • i mniej czasu oraz większa ochrona danych osiągnięta

W praktyce oznacza to, że zadania związane z modelowaniem i uczeniem się mogą być realizowane jeszcze szybciej i bardziej niezawodnie.

Partnerstwo na rzecz przyszłych przemian

Oferta firmy NEXCOM dotycząca rozwiązań w zakresie akceleratorów Google Coral AI opiera się na skoncentrowaniu się na zwiększaniu bezpieczeństwa i wydajności transportu poprzez dogłębną naukę. Na przykład, porty PoE bramek telematycznych obsługują kamery IP, aby zapewnić stały monitoring na pokładzie. To samo odnosi się do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) i optycznego rozpoznawania znaków (OCR).

W ten sam sposób funkcje śledzenia i zliczania osób mogą być zintegrowane z pozycjonowaniem GPS. W ten sposób można gromadzić cenne dane dotyczące wykorzystania i użytkowania bez konieczności angażowania dodatkowego personelu. Kolejny poziom bezpieczeństwa jest tworzony przez inteligentne czujniki. Mogą one nauczyć się rozpoznawać ciała obce na wczesnym etapie, aby zapobiec wypadkom. Centrum kontroli może z kolei wykorzystać te informacje do inteligentnego sterowania ruchem na skrzyżowaniach.

Wszystkie wyżej wymienione możliwości pokazują tylko ułamek możliwości, jakie może zaoferować AI w związku z ruchem drogowym. Na przyszłość rozwój ten oznacza, że można stworzyć jednolite, postępowe i inteligentne miasto.

Rozwiązania NEXCOM są trwałe i niezawodne

Rozwiązania telematyczne Google Coral AI Edge działają na niezawodnych procesorach Intel® (Atom lub Core), które mają dużą moc obliczeniową. Co więcej, komputery te mogą być również używane w trudnych warunkach. Długowieczność jest gwarantowana przez standardy wibracji i wstrząsów (MIL-STD-810G) oraz szeroki zakres temperatur pracy (od -20°C do +60°C). Jednocześnie zintegrowane radiatory i rozpraszacze ciepła chronią komputery przed przegrzaniem, które występuje szczególnie przy dużych obciążeniach systemowych. Wszystkie rozwiązania są również łatwe w instalacji, ponieważ wentylatory Debiana Linux mogą być programowane bez żadnych problemów.

https://ipc2u.pl/articles/knowledge-base/nexcom-vehicle-solutions-x-google-coral-doswiadczenie-i-wydajnosc/
15:15 27.01.2021