https://ipc2u.pl/articles/knowledge-base/zabezpieczone-ip65-mil-tablety-przemys-owe-pm-521-i-px-501-od-firmy-ruggon/
03:36 07.05.2021
. .
Upoważnienie
Zaloguj Się:
Hasło:


Rejestracja
Forgot your password?
e-Mail::
Forgot your password?
.
.
Koszyk
Cena na żądanie
Discount -
Razem:

Zabezpieczone IP65/MIL tablety przemysłowe PM-521 i PX-501 od firmy RUGGON


Tajwańska firma Ruggon została założona w 2014 roku. W ciągu całego okresu swojego istnienia Ruggon dała się poznać jako jedna z wiodących firm w dziedzinie opracowania unikalnych rozwiązań dla różnych branż przemysłu.

Główna różnica między tabletami przemysłowymi a domowymi polega na wysokim stopniu zabezpieczenia. Wybór na korzyść wysokiej niezawodności jest uwarunkowany trudnymi warunkami użytkowania. Obecnie najbardziej rozpowszechnionymi rozwiązaniami firmy są tablety ze stopniem zabezpieczenia IP65 i certyfikacją zgodnie ze standardem armii amerykańskiej MIL-STD-810G.

Testowanie według normy MIL-STD-810G obejmuje: test spadania z różnych wysokości, udary, wibracje, pracę na różnych wysokościach, w różnych temperaturach i wiele innych. Pomyślne zakończenie różnych testów pozwala na używanie urządzeń Ruggon w najbardziej surowych warunkach pracy.

Tablet PM-521


Tablet PM-521 jest wykonany w zabezpieczonym korpusie IP65 i jest certyfikowany wg normy MIL-STD-810G.

Tablet jest zbudowany na bazie procesora Intel Atom E3827 o częstotliwości taktowania 1,75 GHz. Posiada 4 Gb pamięci operacyjnej DDR3L i pamięć wewnętrzną standardu mSATA 128 Gb .

Należy zwrócić szczególną uwagę na wyświetlacz urządzenia. Tablet PM-521 posiada wyświetlacz 10,1 calowy o rozdzielczości 1920x1200 pikseli i jaskrawości 1000 nitów, co pozwala na wykorzystanie tabletu przy intensywnym świetle słonecznym. Oprócz tego, dany model jest wyposażony w 10-punktowy wyświetlacz pojemnościowy, pozwalające na pracę w rękawiczkach, z mokrymi rękami lub z rysikiem z twardą końcówką.

Tablet PM-521 jest wykonany w zabezpieczonym korpusie IP65 i certyfikowany wg normy MIL-STD-810G.

Tablet jest zbudowany na bazie procesora Intel Atom E3827 o częstotliwości taktowania 1,75 GHz. Posiada 4 Gb pamięci operacyjnej DDR3L i pamięć wewnętrzną standardu mSATA 128 Gb .

Należy zwrócić szczególną uwagę na wyświetlacz urządzenia. Tablet PM-521 posiada wyświetlacz 10,1 calowy o rozdzielczości 1920x1200 pikseli i jasnością 1000 nitów, co pozwala na wykorzystanie tabletu przy intensywnym świetle słonecznym. Oprócz tego, dany model jest wyposażony w 10-punktowy wyświetlacz pojemnościowy, pozwalające na pracę w rękawiczkach, z mokrymi rękami lub z rysikiem z twardą końcówką.Możliwości komunikacyjne są dość szerokie:

 • Ethernet port ze złączem RJ-45
 • Obsługa Wi-Fi z podtrzymaniem standardów 802.11 a/b/g/n/ac
 • Opcjonalnie dostępne jest podtrzymanie 4G LTE
 • Obsługa Bluetooth wersji 4.0 z EDR

Jeszcze jedną bardzo ważną zaletą tabletów Ruggon jest obsługa określania współrzędnych geograficznych w bazowej konfiguracji urządzeń. Tak więc model PM-521, podtrzymuje pracę z globalnymi systemami pozycjonowania: GPS, rosyjską GLONASS oraz BeiDou.


Całokształt wysokiego stopnia zabezpieczenia, szerokich możliwości komunikacyjnych i wystarczającej wydajności pozwala na wykorzystanie tabletu PM-521 do rozwiązania szerokiego zakresu zadań.

Zastosowanie PM-521

W 2019 roku europejska firma Groupe SSI, pracująca w dziedzinie systemów bezpieczeństwa, zawarła umowę na dostawę 50 kompletów systemów do obserwacji wideo do ochrony granicy państwowej. Dany system nazwano OSIRIS.

Rozpatrzymy, dlaczego został wybrany właśnie tablet PM-521 od firmy Ruggon. Głównym problemem w rozwiązaniu danej kwestii był wybór najbardziej odpowiednich i kompatybilnych komponentów, które nie tylko odpowiadają charakterystykom technicznym, ale także zapewniają bezkompromisową jakość przy dostępnym budżecie.

Firma Groupe SSI dokonała wyboru na korzyść tabletu PM-521, ponieważ łączy on wysoki stopień zabezpieczenia, zdolność wytrzymywania spadania z wysokości 1,5 metra, możliwość pracy pod deszczem i przy intensywnym świetle słonecznym.

Cały system OSIRIS jest systemem przenośnym i obejmuje:

 • Tablet PM-521 zintegrowany w zabezpieczonym korpusie
 • Kamerę z obsługą trybów pracy dzień/noc
 • Czujnik ruchu
 • Dalmierz laserowy

Do sterowania kamerą używany jest interfejs RS-232. W sumie system OSIRIS umożliwia prowadzenie obserwacji wideo w ciągu dnia i w nocy, wykrywanie ruchu, włamania, określanie współrzędnych geograficznych, zapisywanie i przekazanie danych do centrum kontrolnego.


Oprócz zastosowań wojskowych, tablet PM-521, dał się poznać z dobrej strony w przemyśle spożywczym. W szczególności, firma Le Blé d’Or, co po francusku znaczy „złoty słód”, — słynny browar i restauracja na Tajwanie — używa danego tabletu na wszystkich etapach produkcji, przechowywania i transportu produkcji.

Browar — to surowe środowisko o wysokich wymaganiach pod względem urządzeń. Pracownicy browaru powinni kontrolować wszystkie etapy piwowarstwa, jak: odbiór i wysyłka produkcji na placach odkrytych i zakrytych, praca w wilgotnych pomieszczeniach browaru i chłodzenie gotowych produktów w komorze chłodzącej. Terminowe otrzymywanie informacji na wszystkich etapach produkcji umożliwia zespołowi wykrycie jakichkolwiek problemów i natychmiastowe podjęcie działań w celu ich rozwiązania.


Tablet PM-521 łączy w sobie:

 • Wysoki stopień zabezpieczenia przed przedostaniem się wilgoci i kurzu
 • Pracę w szerokim zakresie temperatur od -20 do +50 °С przy wysokiej wilgotności
 • Zabezpieczenie przed spadaniem z wysokości do 1,5 metra
 • Długi czas pracy na akumulatorze z podtrzymaniem „gorącej” wymiany baterii

Zgodność ze wszystkimi wymaganiami, pozwoliła managementowi browaru pracować we wszystkich pomieszczeniach, momentalnie dzielić się informacją między 8 restauracjami firmy w czasie rzeczywistym i nie martwić się o uszkodzeniu tabletu.

Tablet PX-501


Tablet PX-501 jest wykonany w zabezpieczonym korpusie IP65 i certyfikowany wg normy MIL-STD-810G. Zewnętrznie tablet jest bardzo podobny do poprzedniego modelu PM-521, ale zawartość PX-501 jest znacznie wyższej klasy.

Bazą tabletu jest procesor o wysokiej wydajności Intel Core i5-5350U z technologią vPro. Tablet posiada 8Gb pamięci operacyjnej DDR3L i pamięć wewnętrzną standardu mSATA 128 Gb. Wyświetlacz 10-calowy, o rozdzielczości 1920х1200 i jaskrawości 1000 nitów.

Różnią się modele również trybami pracy ekranu dotykowego: oprócz pracy w rękawiczkach, z wilgotnymi rękami oraz z rysikiem z twardą końcówką, czujnik tabletu PX-501 może pracować z piórem cyfrowym (Digitizer).

Zastosowanie PX-501

Wysoka wydajność i możliwość pracy z piórem cyfrowym wpłynęły na wybór tabletu PX-501 podczas realizacji projektu w kompleksie energetycznym Polski.


Zapewnienie zaopatrzenia kraju w energię to skomplikowane i odpowiedzialne zadanie, szczególnie w sferze zaopatrzenia w energię elektryczną kolei i przedsiębiorstw. Praca w warunkach polowych musi zapewniać: podłączenie do dowolnego serwera bazy danych, transmisję danych między centrum zarządzania a inżynierem oraz wysoką autonomiczność.

Inżynierowie firmy powinni monitorować stan sieci energetycznych w każdych warunkach pogodowych i tablet PX-501 okazał się idealnym rozwiązaniem. ‎‎‎Łączy on w sobie wysoki stopień zabezpieczenia IP65, pozwala pracować w szerokim zakresie temperatur od -20 do +60°С i zapewnia stabilny kanał łączności za pośrednictwem sieci lokalnej i komórkowej.


W celu uzyskania dalszych informacji lub zamówień prosimy o kontakt z naszym zespołem sprzedaży za pośrednictwem poczty elektronicznej: sales@ipc2u.pl lub skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie: +48 22 208 7702

https://ipc2u.pl/articles/knowledge-base/zabezpieczone-ip65-mil-tablety-przemys-owe-pm-521-i-px-501-od-firmy-ruggon/
03:36 07.05.2021