https://ipc2u.pl/news/new/nowe-komputery-fm14-firmy-winmate-doskona-y-monitoring-i-wi-ksza-wydajno-/
16:04 25.02.2024
. .
Upoważnienie
Zaloguj Się:
Hasło:


Rejestracja
Forgot your password?
e-Mail::
Forgot your password?
W ulubionych nie ma żadnych pozycji
Wybrane produkty
Cena na żądanie
.
.
Koszyk
Cena na żądanie
Discount -
Razem:

Nowe komputery FM14 firmy Winmate: doskonały monitoring i większa wydajność

Niezależnie od tego, czy chodzi o systemy wspomagania, nawigację, infotainment dla pasażerów, zarządzanie flotą w logistyce, czy też obsługę podłączonych urządzeń, takich jak ciągniki lub wózki widłowe - komputery montowane na pojazdach okazują się niezbędną pomocą w sterowaniu pojazdami we współczesnym świecie. Niska rozdzielczość oraz zbyt mały i trudny do odczytania wyświetlacz to przeszkody, których można uniknąć i które często zabierają dużo cennego czasu.

Dzięki komputerom FM14E-VFM14AD-V i FM14Q-V typu rugged vehicle PC od stycznia 2023 r. dostępne są trzy zoptymalizowane modele z 14'' dotykowymi ekranami i Full HD, które mogą być uniwersalnie stosowane zarówno w nowych, jak i starych pojazdach.
fm14-vehicle-pc.png

Lepsza widoczność dzięki 14'' wyświetlaczowi 1080p

W wielu pojazdach kamery i czujniki ułatwiają manewrowanie w ograniczonych przestrzeniach, koordynują logistykę lub umożliwiają nadzór nad przebiegiem prac w wywrotkach, koparkach, wózkach widłowych lub ciężarówkach. Jednak stosowana dotychczas technologia, w tym zintegrowane komputery panelowe, rzadko okazuje się wystarczająca do dokładnego i szczegółowego odtwarzania obrazów lub do realizacji prostej, bezpiecznej i przejrzystej interakcji z maszynami podłączonymi do sieci. Dzięki 14'' wyświetlaczu zawierającemu projekcję pojemnościowego ekranu dotykowego, komputery montowane w pojazdach takie jak FM14E-V, FM14AD-V i FM14Q-V stwarzają idealne warunki do uchwycenia nawet dużych kątów widzenia i wygodnej obsługi rozbudowanych menu.

Windows, Linux i Android - właściwy Vehicle PC dla każdego systemu operacyjnego

Seria FM14 Vehicle Mount Embedded PC obejmuje kilka modeli, niektóre z nich znacznie różnią się między sobą sprzętem, aby spełnić wymagania różnych systemów operacyjnych. Na przykład FM14Q-V wykorzystuje procesor Snapdragon 660 firmy Qualcomm z architekturą ARM oraz 3 GB RAM i system operacyjny Android. Z kolei FM14E-V ma procesor Intel Atom x6425E Quad Core, a FM14AD-V, jako najbardziej wydajny wariant, opiera się na procesorze Intel Core i5-1235U o łącznej liczbie dziesięciu rdzeni, dla maksymalnie dwunastu równoległych wątków o częstotliwości taktowania do 4,40 GHz. Oba komputery wbudowane wykorzystują w podstawowej konfiguracji jako system operacyjny Microsoft Windows 10 IoT Enterprise; opcjonalnie możliwa jest instalacja dystrybucji Linuksa oraz systemów operacyjnych czasu rzeczywistego (RTOS).

Wiele interfejsów I/O w wytrzymałej konstrukcji

Do natywnych interfejsów we wszystkich modelach należą USB 3.0 z OTG i USB 2.0, dwa szeregowe porty COM RS232/422/485, a także 4-bitowe GPIO i opcjonalnie CAN Bus 2.0 do komunikacji z elektroniką pojazdu. Jako połączenia bezprzewodowe 14'' Vehicle Mount Embedded PC obsługuje standardowo WLAN, Bluetooth i komunikację przez 4G LTE WWAN, a także pozycjonowanie przez GPS lub GLONASS. Szeroki zakres temperatur roboczych od -30°C do +60°C pozwala również na zastosowanie w niechronionych miejscach, takich jak pojazdy drogowe, nieogrzewane magazyny lub maszyny budowlane i pojazdy rolnicze.

W celu uzyskania dalszych informacji lub zamówień prosimy o kontakt z naszym zespołem sprzedaży za pośrednictwem poczty elektronicznej: sales@ipc2u.pl lub skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie: +48 22 208 7702


https://ipc2u.pl/news/new/nowe-komputery-fm14-firmy-winmate-doskona-y-monitoring-i-wi-ksza-wydajno-/
16:04 25.02.2024