https://ipc2u.pl/news/shares/wideo-ipc2u-odwiedza-innodisk/
06:25 02.12.2020
. .
Upoważnienie
Zaloguj Się:
Hasło:


Rejestracja
Forgot your password?
e-Mail::
Forgot your password?
.
.
Koszyk
Cena na żądanie
Discount -
Razem:

Wideo: IPC2U odwiedza Innodisk

Fabryka, Innodisk, wywiad technologiczny i transkrypcje terminów z wideo.

IPC2U odwiedza Innodisk: wideo

Zamiast odwołanej corocznej wystawy Computex, na której każdego lata odwiedzaliśmy stoiska wszystkich naszych partnerów, IPC2U zdecydowało się odwiedzić ich fabryki. Pierwszym był InnoDisk, jeden z czołowych producentów przemysłowych dysków półprzewodnikowych i DRAM oraz modułów peryferyjnych.

W pierwszej części filmu przeszliśmy przez fabrykę i poznaliśmy wszystkie niuanse produkcji jednego z najlepszych programistów pamięci przemysłowych na świecie. Druga część to wywiad na temat produktów Innodisk, planów i najnowszych światowych trendów we Flash i DRAM.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę fachowych terminów w wywiadzie, przygotowaliśmy glosariusz najważniejszych z nich. Pomoże Ci zrozumieć każdy niuans aż do ostatniego szczegółu.

Słownik

OGÓLNE WARUNKI:

Montaż powierzchniowy: obecnie najpopularniejsza technologia wytwarzania produktów elektronicznych na płytkach drukowanych, a także metody związane z tą technologią do projektowania zespołów drukujących. W przeciwieństwie do przestarzałej technologii Through-Hole (THT) komponenty są przylutowywane do powierzchni płytki drukowanej, co sprawia, że produkcja jest łatwa, szybka, tania i wysoce zautomatyzowana.

Artificial Intelligence of Things (AIoT): Sztuczna inteligencja (AIoT): połączenie technologii sztucznej inteligencji (AI) i infrastruktury IoT w celu osiągnięcia bardziej wydajnych operacji, ulepszonej interakcji człowiek-maszyna, zarządzania danymi i analizy.

Szyfrowanie AES: AES to symetryczny algorytm szyfrowania blokowego z 256-bitowym kluczem. Wyklucza deszyfrowanie przez odzyskiwanie hasła. Klucz szyfrujący jest generowany losowo i nie jest znany zarówno użytkownikowi, jak i producentowi sprzętu. Klucz można natychmiast zniszczyć, dzięki czemu wszystkie przechowywane dane zostaną trwale zaszyfrowane.

TCG OPAL (Trusted Computing Group Opal Storage Specification): : specyfikacja algorytmu szyfrowania, która instaluje na dysku specjalne oprogramowanie, które identyfikuje użytkownika i odblokowuje urządzenie przy każdym włączeniu. Dostęp jest chroniony hasłem, a dane pozostają ukryte do momentu odblokowania. Specyfikacja OPAL zawiera również wymagania dotyczące bezpiecznej konwersji danych przechowywanych na dysku.

Bezpieczeństwo ATA: Wbudowana blokada / odblokowanie dysku za pomocą hasła zdefiniowanego przez użytkownika przesyłanego za pomocą poleceń interfejsu ATA. Ta metoda ochrony nie jest w żaden sposób powiązana ze sprzętową konwersją danych na dysku SSD.

XR-DIMM: DDR3 XR DIMM to nowy moduł pamięci z interfejsem DDR3 dla systemów embedded. Moduły pamięci XR-DIMM mają 240-stykowe złącze i spełniają specyfikacje opracowane przez grupę SFF-SIG. W porównaniu z 204-pinowymi modułami SO-DIMM, nowa pamięć zapewnia wyższą moc, stabilny sygnał i niezawodność połączenia.

Pamięć DIMM Rugged: Termin „chroniony” obejmuje zestaw środków i rozwiązań technologicznych stosowanych w produkcji modułów pamięci w celu zapewnienia niezawodnej pracy w ekstremalnych temperaturach, wibracjach i innych czynnikach zewnętrznych. Moduły pamięci Innodisk Rugged są przeznaczone do zastosowań wojskowych, lotniczych i transportowych.

Elementy NAND:komórki pamięci Flash o architekturze NAND, której nazwa pochodzi od specjalnego znacznika danych (NOT AND) i jest szeroko stosowana w produkcji dysków SSD.

Niepotrzebne dane: obiekty lub inne obszary pamięci na urządzeniu pamięci masowej, które nigdy nie będą używane przez system lub program do przetwarzania, ale zajmują wolne miejsce na dysku. „Zbieranie śmieci” w celu zwolnienia tych obszarów jest specjalną procedurą dla dysków SSD.

NVMe: NVM Express to logiczny interfejs lub specyfikacja protokołów dostępu do dysków półprzewodnikowych (SSD) podłączonych za pośrednictwem magistrali PCI Express. NVM Express może być kartą rozszerzeń M.2 lub 2.5-calowym dyskiem, który wykorzystuje dwie lub cztery linie PCI Express przez złącze U.2.

Form Factor M.2: wcześniej znany jako Next Generation Form Factor lub NGFF to specyfikacja kompaktowych komputerowych kart rozszerzeń i ich złączy. Został stworzony jako zamiennik mSATA i Mini PCI-E. Standard M.2 pozwala na bardziej zróżnicowane rozmiary modułów, zarówno pod względem szerokości, jak i długości.

CFexpress: ten standard dysków wymiennych oferowany przez stowarzyszenie CompactFlash jest oparty na magistrali PCIe 3.0. Można używać od 1 do 8 linii jednocześnie z szybkością transmisji danych 1 GB na sekundę na każdej linii. Do przesyłania danych używany jest protokół NVMe, który zapewnia niskie opóźnienia i niskie koszty ogólne.

Współczynnik kształtu U.2: U.2 (SFF-8639) to obudowa o wysokości 2.5 cala i 15 mm przeznaczona dla dysków ze złączem SFF-8639. Są one używane głównie w rozwiązaniach serwerowych.

Microsoft Azure Sphere: to bezpieczna platforma aplikacji wysokiego poziomu z wbudowanymi funkcjami współpracy i bezpieczeństwa, zaprojektowana dla urządzeń podłączonych do Internetu. Składa się z mikrokontrolera typu Secure Connected Cross-Enabled Microcontroller (MCU), dedykowanego systemu operacyjnego wysokiego poziomu opartego na systemie Linux oraz usługi zabezpieczeń w chmurze.

Podłączone urządzenie z mikrokontrolerem Azure Sphere zapewnia zwiększone bezpieczeństwo, wydajność i zaawansowane funkcje:

  • Bezpieczne środowisko aplikacji
  • Automatyczna aktualizacja oprogramowania
  • Zbieranie danych o użytkowaniu produktu i przesyłanie ich bezpiecznym kanałem do dewelopera
  • Odzyskiwanie danych

OOBM - Zarządzanie poza pasmem: Dzięki zarządzaniu poza pasmem możesz kontrolować każde urządzenie, które ma dostęp do połączenia sieciowego i źródła zasilania. Specjaliści IT mogą uzyskiwać dostęp do urządzeń niezależnie od ich stanu, fizycznej lokalizacji lub lokalizacji względem firmowej zapory.

Akceleratory AI: : wyspecjalizowana klasa mikroprocesorów i koprocesorów używanych do przyspieszania algorytmów sztucznych sieci neuronowych.

Intel Movidius: Movidius Vision Processing Unit (VPU) Myriad 2 to typ VPU (procesor wizyjny) przeznaczony do sprzętowego przyspieszania algorytmów widzenia maszynowego, dogłębnego szkolenia i wdrażania sieci neuronowych.

TECHNOLOGIE INNODISK:

Seria RECLine: rejestruj dane z systemów nadzoru wideo bez utraty klatek. Technologia RECLine spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące rejestracji danych z kamer CCTV. To zastrzeżone oprogramowanie układowe optymalizuje algorytm nagrywania na dyskach SSD, zapewniając płynną pracę przy minimalnej utracie klatek.

Każdy dysk SSD wykonuje operacje w tle w celu utrzymania wydajności, jednak może to zakłócać bieżący proces nagrywania. Technologia RECLine rozwiązuje ten problem, inteligentnie przydzielając zasoby, aby zapewnić, że podczas nagrywania nie wystąpią żadne zakłócenia.

Seria InnoRobust: spełnia wszystkie nowoczesne wymagania stawiane urządzeniom do wymagających zastosowań. Ta seria jest w pełni zgodna ze standardami lotniczymi i obronnymi, w tym MIL-STD-810F / G i MIL-I-46058C. Seria dysków SSD InnoRobust jest w pełni chroniona przed kurzem, wstrząsami, wibracjami i ekstremalnymi temperaturami.

Quick Erase: Funkcja szybkiego usuwania danych. Technologia Quick Erase usuwa dane z dysku SSD w ciągu kilku sekund. Polecenie Quick Erase można aktywować, zamykając kontakt lub wysyłając polecenie ATA.

Security Erase: funkcja Secure Erase bezpiecznie usuwa dane. Funkcja Security Erase skutecznie usuwa dane z dowolnego urządzenia magazynującego. Wymazywanie można wykonać, zamykając kontakt Security Erase lub wysyłając polecenie ATA. Technologia Security Erase jest zgodna z międzynarodowymi wojskowymi standardami wymazywania.

Zniszcz (Destroy): pełne polecenie Wymaż. Protokół ten nie tylko niszczy przechowywane dane, ale także informacje i oprogramowanie układowe SSD, które są całkowicie usunięte i nie można ich przywrócić, przez co urządzenie nie nadaje się do użytku.

iCell: zapisuje dane w pamięci flash w przypadku awarii zasilania. Technologia iCell firmy InnoDisk zapewnia ochronę krytycznych informacji i zapobiega utracie danych w przypadku nieoczekiwanej awarii zasilania, dzięki szybkiemu zapisaniu danych z pamięci podręcznej w pamięci flash SSD.

Innodisk był w stanie zmodyfikować dysk SSD bez utraty wydajności, umieszczając dodatkowe kondensatory buforowe na płycie kontrolera, które zapewniają awaryjne zasilanie systemu. W konwencjonalnych dyskach SSD bez technologii iCell ładunek szczątkowy zapewnia 2 milisekundy działania po awarii zasilania. W tak krótkim czasie dysk SSD nie ma czasu na przesłanie informacji z pamięci podręcznej do pamięci flash, co powoduje utratę danych. Pozostały poziom naładowania dysku SSD iCell zapewnia działanie przez 60 ms po przerwie w zasilaniu, czyli 30 razy dłużej i wystarcza na bezpieczne przechowywanie danych.

https://ipc2u.pl/news/shares/wideo-ipc2u-odwiedza-innodisk/
06:25 02.12.2020