https://ipc2u.pl/solution/solutions/iot/digitalizacja-w-przemy-le-dzi-ki-internet-of-things/
16:14 16.06.2024
. .
Upoważnienie
Zaloguj Się:
Hasło:


Rejestracja
Forgot your password?
e-Mail::
Forgot your password?
W ulubionych nie ma żadnych pozycji
Wybrane produkty
Cena na żądanie
.
.
Koszyk
Cena na żądanie
Discount -
Razem:

Digitalizacja

Termin Internet of Things (IoT) opisuje rosnącą sieć inteligentnych maszyn wszystkich rozmiarów, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie za pośrednictwem połączenia w chmurze. W sektorze przemysłowym oznacza to, że urządzenia pracujące, czujniki i urządzenia typu Gateways są połączone w sieć i zbierają dane, które są następnie dostępne w chmurze do dalszego przetwarzania. IPC2U oferuje szeroką gamę rozwiązań do wdrożenia koncepcji Industrial Internet of Things, czy to energii, zarządzania flotą, logistyki czy automatyki przemysłowej – tutaj znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla tych i wielu innych branż.

W jakim celu stosuje się IoT w branży przemysłowej?

W nowoczesnym, stale zmieniającym się rynku wdrażanie technologii IoT pomaga firmom podejmować właściwe decyzje, zwiększać rentowność produkcji przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka. Jest to możliwe dzięki danym gromadzonym przez inteligentne urządzenia, które znacznie zwiększają przewidywalność i niezawodność.

Przykłady udanego wdrożenia IoT

Konserwacja silników odrzutowych

General Electric korzysta z IoT do konserwacji profilaktycznej silników i prognozowania potencjalnych awarii. Ponadto zebrane dane pomogą zminimalizować koszty paliwa i zwiększyć wydajność.

Utrzymanie 1,2 miliona wind

ThyssenKrupp dba o ponad 1,2 miliona wind na całym świecie. Możliwość wykonywania prewencyjnej i proaktywnej konserwacji, która jest wdrażana dzięki technologii Microsoft Azure i HoloLens IoT, zapewnia wystarczający czas do wystawienia prognozy wystąpienia awarii, co skutkuje zmniejszeniem liczby zgłoszeń do pomocy technicznej.

Monitorowanie pomp próżniowych

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, wiodący producent półprzewodników, opracował system monitorowania w czasie rzeczywistym suchych pomp próżniowych, który zwiększył wydajność pracy i zmniejszył całkowite koszty produkcji o 30 mln USD rocznie.


Internet of Things zapewnia aktualny przegląd skuteczności i wydajności swoich operacji. To znacznie zmniejsza nieplanowane przestoje i oferuje bezprecedensowy potencjał oszczędności rocznych.

Protokoły i platformy sprzętowe dla IoT

W środowisku przemysłowym wiele protokołów jest używanych do sterowania różnymi urządzeniami. Są to m.in. protokoły takie jak Modbus, Profibus, EtherCAT i inne. W środowisku IoT często używany jest protokół MQTT. Aby uzyskać informacje na temat sposobu budowania protokołu MQTT, jakie są jego zalety i dlaczego jest on preferowany w IoT, przeczytaj ten artykuł: Co to jest MQTT i co robi w IoT? Opis protokołu MQTT.

Systemy Embedded, Gateways, czujniki i inne urządzenia dla industrial Internet of Things (IIoT) od IPC2U

Sterownik programowalny ma momożliwość integracji z systemami IoT opartymi na chmurze przy użyciu protokołu MQTT. Aby współdziałać z lokalnymi lub chmurowymi brokerami MQTT, kontroler używa MQTT-Client. Funkcje klienta obejmują publikowanie danych, zbieranie danych od zewnętrznych brokerów MQTT i sterowanie urządzeniami podłączonymi do kontrolera. Dzięki temu może działać jako urządzenie Gateway między urządzeniami podłączonymi do niego a systemami w chmurze.

W celu uzyskania dalszych informacji i zamówień prosimy o bezpośredni kontakt z naszym zespołem sprzedaży!

sales@ipc2u.pl

lub skontaktuj się z nami bezpośrednio przez telefon: +48 (022) 208 77 02

https://ipc2u.pl/solution/solutions/iot/digitalizacja-w-przemy-le-dzi-ki-internet-of-things/
16:14 16.06.2024